تاریخ : دوشنبه، 20 آبان ماه، 1392
موضوع : كامپيوتر,آموزش,مقاله كامپيوتر,آموزش کامپیوتر

استارت منوی زیبا برای ویندوز8 و البته 7

استارت منوی زیبا برای ویندوز8 و البته  ویندوز 7

اگر کاربر ویندوز ۸ هستید و یا ویندوز 8 را امتحانی نصب کرده باشید ، مسلما در برخودر اول با استارت منوی جدید این ویندوز رو به رو شده اید و حتی احتمال اینکه کمی دچار سردرگمی شده باشید هم بعید نیست ، مخصوصا برای پیدا کردن برنامه های خود.

 
 
و حتی اگر کاربر ویندوز ۷ هم باشید ، شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، شما نیز میتوانید ، بدون اینکه ویندوز خود را تعویض کنید قدری از تجربه های شیرین ویندوز ۸ و منوی بسیار زیبا ، شکیل و جدید آن را تجربه کنید و در هر صورت بد نیست نگاهی به ابزار رایگان Start Menu Reviver داشته باشید.
 
 
تصاویر و لینک دانلود در ادامه مطلب ...


به بازار آمدن و پرده برداری از ویندوز 8 ( در چندین ماه گذشته از همین سایت یک مقاله کامل همزمان با پرده برداری از این محصول میکروسافت در اختیار شما قرار گرفت و در پایین همین صفحه عکسهایی از آن افتتاحیه را میبینید ) و همچنین پس از آنکه برخی از کاربران از ویندوز ۷ به ویندوز۸ نقل مکان کردند ، و کماکن همه کاربران در ابتدای ورد به ویندوز 8 یک شوک را تجربه کرده اند و با اولین موضوع که رو برو شدند ، فضای جدید استارت ویندوز 8 بود و تمامی کاربران منجمله خود ما نیز متوجه آن شدیم ، که  تفاوتهای بسیاری در ویندوز 8 رخ داده است و و همه بر این باور بودیم که این محصول بیشتر برای تبلت و کلا سیستم های تاچ طراحی شده است .

البته اینگونه القاء می نمود ، همچنین تغییر اساسی در Start Menu ویندوز 8 بود که باعث سردرگمی فراوانی برای کاربران در بدو ورود به شمار میرفت و شاید چند دقیقه اول بلاشک همه کاربران تا چند دقیقه مبهوت این شاهکار میکروسافت بوده اند . تغییرات اساسی که میکروسافت در منوی اصلی ویندوز  ۸ به وجود آورده بود ، هرچند بسیار خلاقانه به نظر میرسید اما یک دردسر اساسی برای اکثر کاربران به وجود آورده بود تا جایی که خود میکروسافت به این فکر افتاد مبادا کاربران و مشتریانش را از دست بدهد و بلافاصله یعنی در کمتر از دو ماه ویندوز 8.1 را به بازار روانه کرد و در آن استارت منو را به ویندوز 8 برگرداند و نام ویندوز 8.1 را برآن گمارد .

اساسا ، یکی از ویژگیهای منحصر به  فرد میکروسافت این است که همیشه  کارهای خلاقانه خود را یا نیمه تمام رها کند و یا به قدری مشکل و عجیب ساختار آن را به وجود آورد که برای بسیاری از کاربران خود معادله های چند مجهولی به وجود آورد و همچنین هستند شرکتهایی که از این فرصت کمال استفاده را برده بر سر بهبود و یا تکمیل آن نقص به رقابت بپردازند چرا که نام شرکتهای خود را هرچند بیشتر در این بازار مشهور کنند.

این دقیقا همان اتفاقی است که برای Start Menu ویندوز ۸ نیز رخ داده و دردسرهای آن از جمله " یافتن برنامه ها و یا ترک عادت گذشته کاربران خود به شمار میرود "( همچون دفعات قبل در محصولات میکروسافت که در گذشته تجربه نموده ایم ، داس به ویندوز 3 و 3.1 ، ویندوز 3.1 به 95 ، 95 به 98 و یا 2000 ، لانگهور ، ویستا و و و ... ، و البته این تغییر همچون تغییرات گذشته نبوده بلکه شوک ناگهانی به تمامی کابران خود بوده ، وحتی این موضوع در مورد سرورهای میکروسافت نیز به چشم میخورد ) ، تمامی اینها منجر به آن شده است که بسیاری از کاربران به زودی دلشان برای منوی قبلی ویندوز خود ، که از زمان سیستم عامل 95 تا کنون به آن عادت نموده و به نوعی وابسته شده بودند ، تنگ گشته و بسیاری دوباره عقب گرد کرده و به ویندوز 7 بازگردند و یا اینکه در صدد راه کاری دیگر برای کم کردن مشکلاتشان در این نسخه میکروسافت باشند .

گرچه میکروسافت همانگونه که قبلا نیز یاد آور شدیم در کمتر از 2 ماه استارت منو را به ویندوز 8 بازگردادند ، اما در همین زمان کوتاه بسیاری از کاربران میکروسافت حد اقل تا چند ماه آینده به ویندوز 8 خوش بین نیستند و از این نسخه استفاده نمیکنند مگر با تبلیغات وسیع میکروسافت  و از سویی شرکتهایی از این فرصت استفاده نموده و با طراحی یک منوی جدید و ویژه گیهای تازه ویندوز 8 منجر به آن شده است که تلاش نمایند تا کاربران را به این محصول و شاهکار میکروسافت ترقیب نموده و بسیاری از کاربران ویندوز را علاقمند به داشتن یک منوی اینچنینی ( مانند ویندوز 8 ) در ویندوز7 و یا حتی به صورت استارت گذشته ویندوز ها برای ویندوز 8 خود داشته باشند ! البته تمامی هدف آنها فقط رونق بخشیدن به نام و کاسب و کار خود در این بازار هستند ، چرا که کاربران میکروسافت بسیارند و با یک محصول آنها هرچند کوچک کافیست تا نام آن شرکتها را در کنار شرکتی بزرگ همچون Microsoft قرار داده و بر سر زبانها جاری شود ، از این رو ، شرکتهایی همچون Reviver Soft میتوانند از این آب گل آلود ماهی خود را صید کنند ، همچنین با کمترین هزینه این شرکتها بیشترین استفاده را از محصول میکروسافت می برند ، به قولی تمامی زحمات به دوش میکروسافت و برنامه نویسان آن است و از سویی تمامی منفعت ، تبلیغ و همچنین شهره شدن نسیب شرکتهایی کوچکی میشود که با کمترین زحمت در کنار نام بزرگ میکروسافت مشهور می شوند ، و چون این محصول را رایگان نیز روانه بازار میکنند ، همه علاقه مند میشوند برای یک بار هم که شده به این سایت و یا شرکت سری بزنندو ببینند آیا محصولی دیگر در آنجا یافت میشود که گره گشای کار آنان باشد یا خیر .

 

خوب و اما خبر خوب اینجا است که از این پس کاربران ویندوز ۸ استارت دار خواهند شد ( گرچه در نسخه 8.1 استارت خود میکرو سافت وجود دارد ) و همچنین کاربران ویندوز سون نیز میتوانند این استارت را بر روی ویندوز خود نصب نموده و قبل از مهاجرت به ویندوز 8 از بعضی امکانات و ویژگی های آن ویندوز استفاده نمایند ، اکنون این منوی بسیار زیبا بر روی تمامی  ویندوزهای 7 و 8 فارق از نوع محصول آن ، قابل استفاده است و همچنین با نصب این منو از ویژگیهای خوب Start Menu ویندوز ۸ و نمای آشنای ویندوز های قبلی و البته بهبود یافته را یکجا میتوانید داشته باشید و از زیبایی آن لذت ببرید .

با ابزار رایگانی که Reviver Soft با عنوان Start Menu Reviver طراحی کرده است از این پس در نسخه های ویندوز 8 و یا 7 ویندوز شما یک استارت منوی شکیل خواهد داشت و البته این ابزار بر روی صفحه های لمسی ( تاچ ) نیز ، ۱۰۰ درصد قابل استفاده است و تمامی تلبتها و آل این وان ها Allinone را نیز ساپورت میکند . به نوعی این استارت منو تلفیقی از ( زیبایی موزائیکی استارت منوی Metro Style ویندوز 8  ) و آنچه که پیش از این به عنوان استارت منوی کلاسیک ویندوز میشناختید می باشد ، علاوه بر همه اینها ( زیبایی منو ، منوی خصوصی خود ، خارج شدن از حالت خشک و سرد و بیروح گذشته و ... غیره ) ، میتوانید ابزارهایی را که این منو در اختیار شما قرار میدهد با نوع کاربرد و خلاقیت خود ادغام نموده و یک ابزار بسیار عالی و سریع برای خود بساید ( مثلا در گذشته برای یک کار خاص نیاز به چند کلیک بوده و یا دستورات متعددی بایستی انجام میشد تا یک کار ، یک منو و یا یک نرم افزار اجرا گردد اما اکنون میتوانید در این منو طوری برنامه ها و یا ابزارهای خود را قرار دهید تا با یک کلیک ساده  کارهای متعدد شما به راحتی فقط یک کلیک انجام پذیرد و یا به عبارتی میتوانید آن منویی که نیاز دارید را بسازید ، نه آن منویی که از طرف شرکت سازنده به شما تحمیل می شده ، البته در گذشته نیز تغییراتی در منو قابل اجرا بود اما با این انعطاف پذیری ) همچنین ابزارهای بسیاری در اختیار شما قرار گرفته است که ، راحت تر ، سریع تر و همچنین ایمن تر و بدون خطا کارهای گذشته خود را انجام دهید .

البته سازنده می توانست بسیار بهتر کارکند و یا به عبارتی می توانست قسمت های بیشتری را بری خصوصی سازی این منو و یا تنظیمات آن قرار دهد اما از طرفی چون از بازار رقاقابت نبایستی عقب بیافتد ، او نیز همانند میکروسافت با عجله محصول خود را روانه بازار نموده است ، به هر حال خشک اول چون نهد معمار کج ، تا ثریا میرود دیوار کج . و زمانی که شرکت میکرو سافت با آنهمه عظمت و برنامه نویسان خبره و وقت بساری که داشت تا زمان پرده برداری این محصول ، وقتی با این عجله محصول خود را رونمایی کنید ، از شرکتهای خرد و کوچک انتظار بیشتری نیست . البته از حق اگر نگذریم  بهتر است بگوییم این ورژن ویندوز یک ایده ناب و یا خلق نسل جدید ویندوز به شمار می رود چون بسیاری از دستورات گذشته و یا سطح دسترسی گروه ها ، نرم افزار ها و حتی پسوند فایلها در این نسخه میکروسافت تغییر نموده است و به عبارتی هکرها بایستی دانش خود را ارتقا داده و از این پس بیشتر به دنبال بک دور ها بگردند تا حفره های امنیتی ، چرا که از این پس نیمی از سیستم عامل همچون گذشته خواهد بود و نیم دیگر آن همچون سیستم عامل بادا ، جاوا ، سیمبین و حتی نوعی برنامه نویسی جدید در آن به کار رفته است .

 با اینکه بسیاری از برنامه های رایگان ( شرکتهای رقیب Reviver Soft ) در صدد برگرداندن استارت منو به ویندوز ۸ بوده اند و تمامی طراحی ، برنامه نویسی و وقت خود را بر این اساس هزینه کرده اند اما ، شرکت Reviver Soft این ابزار را برای آوردن ویندوز ۸ به استارت منوی کاربران طراحی کرده است و این خود نیز یک خلاقیت است . چرا که خاصیت استارت ویندوز به قوت خود پابرجا است و فقط جایگاه آن تغییر کرده است ، ضمنا این ابزار کاربردهای اساسی دارد ، ضمن زیبایی خود ویژگیهای منحصر به فرد ویندوز 8 را نیز به همراه خود دارد . به عبارتی این استارت منو ، نمای موزاییکی را در کنار قسمت جدا گانه دیگری قرار داده است : موزاییک هایی برای دسترسی سریع به برنامه ها و لینکهای پر استفاده ( همچون استارت ویندوز 8 ) و قسمت دوم برای دسترسی به کلیه برنامه ها و پارامترهای سیستم همچون نسخه های گذشته ویندوز و همچنین در حالت های خصوصی حتی بیشتر لب توجه خواهد نمود . نکته جالب آنکه به شکل پیش فرض قسمت دوم  قابل رویت نیست و به محض اینکه ماوس را روی لبه سمت راست استارت منو قرار دهید این قسمت را خواهید دید ، البته در قسمت تنظیمات شما میتوانید قسمت دوم را خاموش و یا به صورت ثابت روشن نگاه دارید تا منو طبق سلیقه خودتان تظیم گردد .

 

همچنین اگر توجه کنید ، در قسمت سمت چپ این منو، ابزارهایی تنظیم  استارت منو، دسترسی سریع به شبکه، جستجو در سیستم و رسیدگی به برنامه ها و پنجره های باز شده از طریق گزینه Tasks وجود دارد . عملکرد گزینه Task در این ابزار جالب است و مشابه فشردن کلید ویندوز + Tab بر روی کیبورد عمل میکند:

 

و اما چگونگی تنظیم و شخصی سازی منو ، اگر کمی با دقت به این منو نگاه کنید تنظیمات آن بسیار ساده است و خود نرم افزار در اولین اجرا چگونگی کار با آن را توضیح میدهد. کافی است که در هر کدام از موزائیک ها برنامه و یا لینکی که لازم دارید را کشیده و رها کنید، و یا برای جا به جا کردن آنها نیز به همین طریق عمل کنید . در تنظیمات مربوط به این ابزار گزینه هایی برای تغییر چگونگی نمایش استارت منو، تغییر عملکرد خودکار برای باز کردن منوی دوم و تغییر شمای کلی منو وجود دارد که البته تنظیمات پیچیده ای نیست و شاید طراح این ابزار میتوانست گزینه های بیشتری را برای شخصی سازی ابزار مورد استفاده قرار دهد . در مجموع این ابزار رایگان بسیار جالب توجه است و همانطور که ذکر شد، دردسر های کاربران ویندوز ۸ را در خصوص منوی جدید این ویندوز بر طرف کرده و کاربران ویندوز ۷ را تا حدی وارد دنیای ویندوز ۸ میکند.

 

به دلیل از بین رفتن اطلاعات ماهای گذشته به دلیل سهل انگاری دیتاسنتر متاسفانه به آرشیو کامل گشذه دسترسی نداریم ، از این رو تعدادی از عکسهای آن زمان برا برای شما به نمایش میکذاریم

عکسهای افتتاحیه و رونمایی از ویندوز 8

 

توضیح کوتاه :

بعد از اکسترک کردن فایل اصلی StartMenuReviverSetup.exe را اجرا کنید و طبق دستورالعمل نصب ، نرم افزار را نصب کنید ، این نرم افزار نیاز .

down دانلود اینترنت اکسپلورر Internet Explorer Finalجهت دانلود استارت ویندوز 8  روی این گزینه کلیک کنید دانلود رایگان ایران و یا اینجا کلیک کنید

فرمتفرمت فایل : zip

حجمحجم : 5.26 مگا بایت

فرمت پسورد : www.dlfreeir.com

نرم افزار Winrar دانلود نرم افزار Winrar همراه با کرک

نرم افزار Winzipدانلود نرم افزار Winzip به همراه سریال

 

تهیه ، تدوین ، ترجمه : دانلود رایگان ایران

جمعه : 17 آبان ماه

تهیه کننده : مهدی مشفق

عکسها : آرشیو دانلود رایگان ایران ، سایت میکرو سافت ، پایگاه خبری CNN

فرمت منبع : دانلود رایگان ایران

 


استارت منوی زیبا برای ویندوز8 و البته ویندوز 7 استارت منوی زیبا برای ویندوز 8 و البته ویندوز 7

منبع این مقاله : :دانلود رایگان ایران
آدرس این مطلب : http://www.dlfreeir.com/22//20-8-1392/كامپيوتر/استارت-منوی-زیبا-برای-ویندوز8-و-البته-ویندوز-7/