Web Traffic Statistics

اخبار جديد

  • ادممبر رایگان-سافت ام اس

   ادممبر رایگان-سافت ام اس

   "اد ممبر بینهایت" {افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و گروه تلگرام و...} Addmember نسخه ویژه(VIP)   تمامی و کامل ترین نرم افزار های افزایش ممبر واقعی و فیک و آموزش های آن، که در اینترنت و بازار به قیمت های بالا به فروش می رسد را یک جا و مرتب و منظم به همراه راهنما در هر بخش، با قیمتی کم در برابر قیمت های بالای دیگر، دریافت کنید. لطفا تا انتهای مطلب را بخوانید چون اطلاعات و نکات خوبی در ادامه گفته شده است. ""آموزش نوت و پاپ هم اضافه شد"" وضعیت پکیج : کاملا فعال . . .

  • شرکت آرام پیشتاز پدیده

   شرکت آرام پیشتاز پدیده

   شرکت آرام پیشتاز پدیده در زمینه بازرگانی و واردات مواد شیمیایی نزدیک به 20 سال تجربه موفق دارد . در طول سالهای فعالیت بازرگانی این شرکت همواره سعی به واردات بهترین محصولات از طریق همکاری با برندهای معتبر جهانی را داشته است . این شرکت با دارا بودن چندین دفتر در نقاط مختلف تهران و همکاری با کارشناسان خبره و با تجربه سعی در رفع نیازهای مشتریان خود نموده است . صداقت ، امانت داری ، حفظ اسرار مشتریان ، دقت و تسریع در انجام امور ، خط مشی اصلی این شرکت است . . . .

  • اضافه شدن سرگرمی

   اضافه شدن سرگرمی

   با سلام همکاران ما سعی درآن داشته اند تا بخش های سرگرمی سایت را افزایش دادن تا کاربران جهت اوقات فراقت خود کمی سرگرم شوند میتوانید از لینک زیر موقتا به ایت بخش دسترسی داشته باشید   جهت دیدن بخشهای مختلف سایت موقتا بر روی متن های ذیل کلیک کنید سرگرمی سایت قابل به ذکر است این بخش در دست احداث می باشد لطفا اینجا کلیک کنید ضمنا در حال حاضر بخشهای مختلف را میتوانید با کلیک سمت راست و انتخاب Open اجرا نمایید در بخش های فرهنگی و مذهبی نیز بخش هایی تدارک دیده شده است که به مرور به سایت اضافه خواهد شد جهت دیدن قرآن آنلاین همراه با صوت ، تلفظ ، معنا ، و تفسیر لطفا اینجا کلیک کنید فال انبیاء ، جهت رفتن به صفحه ی فوق اینجا کلیک کنید گیم های آنلاین ، لطفا اینجا . . .

  • اصول الکترونیک - خلیل باغبانی

   اصول الکترونیک - خلیل باغبانی

   اصول الکترونیک نوشته خلیل باغبانی با سلام : در درس دیروز مبانی اولیه و ابتدایی رو به اختصار براتون نوشتم اما امروز میخوام یک کتاب الکترونیک بهتون معرفی کنم که کار تحقیق شما راحت ترکنه ، ان شاء الله در روز های آتی منابع خوبی در اختیارتون قرار میدم     جهت دانلود و مطالعه این کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید . . .

  • آموزش الکترونیک

   آموزش الکترونیک

   به نام خدا از امروز آموزش الکترونیک و رباتیک را از ابتدا آغاز نموده و در اختیار تمامی کاربران عزیز قرار خواهم داد ، لطفا سوالات ، پیشنهادات و انتقادات خود را در انجمن بخش مربوطه سوال فرمائید .   قسمت اول : توضیحات اولیه ، الکتریسیته ، اتم و ساختار آن و مبانی الکترونیک     نکته : در این آموزش سعی بر آن شده از ابتدایی ترین قسمت شروع و تا سطح پیشرفته آموزهاش به زبانی بسیار ساده و قابل فهم برای همه سنین ادامه پیدا کند و سپس آموزش رباتیک از ابتدا تا سطح ساخت انواع ربات های صنعتی ، تنزیینی و هوشمند و همچنین تعمیرات و عیب یابی ادامه یابد . قابل به ذکر است سعی بر آن شده از قطعات و مدارهایی مثال آورده شود که در بازارهای ایران به راحتی نیتوانید ته . . .

 

لینک های مهم و نرم افزار های مورد نیاز

نکاتی کوتاه و مهم در مورد لینک های بالا
لطفا این مطالب را با دقت مطالعه و نسبت به رفع ایرادات سیستم خود اقدام کنید . جهت مطالعه کامل این مطلب لطفا اینجا کلیک کنید
.......................
اگر روی عکس یا لگو های مرورگر ها کلیک کنید به صفحه دانلود با لینک مستقیم وارد میشوید و اگر روی متن این آیکون ها کلیک کنید به سایت سازنده مرورگر ها متصل می شوید لطفا توجه فرمائید که برای باز کردن سایت در صفحه جدید ابتدا دکمه شیفت روی کیبورد را نگه داشته و سپس روی متن آیکونهای مرورگر کلیک نمائید تا صفحه سایت دانلود رایگان حفظ شود و سایت مورد نظر نیز همزمان باز شود . با تشکر از همراهی شما. دانلود رایگان ایران " چمدانی پر ارزش برای هر ایرانی با هر سلیقه " .

ما ژول هاي حافظه:

تراشه هاي حافظه در كامييوترهاي شخصي در آغاز از يك پيكربندي مبتني برPinبا نام (DIP(Dual line Packageاستفاده مي كردند. اين پيكربندي مبتني بر پين،  مي توانست لحيم كاري  درون حفره هائي برروي برداصلي كامپيوتر و يا اتصال به يك سوكت بوده  كه خود  به  برد اصلي لحيم  شده است .همزمان با افزايش حافظه ، تعداد تراشه هاي  مورد نياز، فضاي زيادي از برد اصلي را اشغال مي كردند.از روش فوق تا زمانيكه ميزان حافظه  حداكثر دو مگابايت بود ،  استفاده مي گرديد.راه حل مشكل فوق، استقرار تراشه هاي حافظه بهمراه تمام عناصر و اجزاي حمايتي در يك برد مدار چاپي مجزا (Printed circut Board) بود. برد فوق در ادامه با استفاده از يك نوع خاص از كانكتور ( بانك حافظه ) به برد اصلي متصل مي گرديد. اين نوع تراشه ها اغلب از يك پيكربنديpinبا نام (Small Outline J-lead )  SOJ  استفاده مي كردند . برخي از توليدكنندگان ديگر كه تعداد آنها اندك است از پيكربندي ديگري با نام TSOP  Thin Small Outline Package )) استفاده مي نمايند. تفاوت اساسي بين اين نوع پين هاي جديد و پيكربنديDIPاوليه در اين است كه تراشه هايSOJوTSOPبصورتsurface-mountedدرPCBهستند. به عبارت ديگر پين ها  مستقيما" به سطح برد لحيم خواهند شد . ( نه داخل حفره ها و يا سوكت ) .

تراشه ها ي حافظه   از طريق كارت هائي كه " ماژول " ناميده مي شوند قابل دستيابي و استفاده  مي باشند. شايد تاكنون با مشخصات يك سيستم كه ميزان حافظه خود را بصورت 32 * 8 , يا 16 * 4  اعلام مي نمايد  ، برخورده كرده باشيد.اعداد فوق تعداد تراشه ها  ضربدر ظرفيت هر يك از تراشه ها را  كه بر حسب مگابيت  اندازه گيري مي گردند، نشان مي دهد. به منظور محاسبه  ظرفيت ، مي توان با تقسيم نمودن آن بر هشت ميزان مگابايت را بر روي هر ماژول مشخص كرد. مثلا" يك ماژول 32 *  4 ، بدين معني است كه ماژول داراي چهار تراشه 32 مگابيتي است . با ضرب 4 در 32 عدد 128 ( مگابيت) بدست مي آيد . اگر عدد فوق را بر هشت تقسيم نمائيم به ظرفيت 16 مگابايت خواهيم رسيد.

نوع برد و كانكتور استفاده شده در حافظه هاي RAM، طي پنج سال اخير تفاوت كرده است . نمونه هاي اوليه اغلب  بصورت  اختصاصي توليد مي گرديدند . توليد كنندگان متفاوت كامپيوتر بردهاي حافظه را بگونه اي طراحي مي كردند  كه صرفا" امكان استفاده از آنان در سيستم هاي خاصي وجود داشت . در ادامه   )SIMM (Single in-line memoryمطرح گرديد. اين نوع از بردهاي حافظه از 30 پين كانكتور استفاده كرده و طول آن حدود 3/5 اينچ و عرض آن يك اينچ بود ( يازده سانتيمتر در 2/5 سانتيمتر ) .در اغلب كامپيوترها مي بايست بردهايSIMMبصورت زوج هائي كه داراي ظرفيت و سرعت يكسان  باشند، استفاده گردد. علت اين  است كه پهناي گذرگاه داده بيشتر از يكSIMMاست . مثلا" از دوSIMMهشت مگابايتي براي داشتن 16 مگابايت حافظه بر روي سيستم استفاده مي گردد. هرSIMMقادر به ارسال هشت بيت داده در هر لحظه خواهد بود با توجه به اين موضوع كه گذرگاه داده شانزده بيتي است از نصف پهناي باند استفاده شده و اين امر منطقي به نظر نمي آيد. در ادامه بردهايSIMMبزرگتر شده و داراي ابعاد 25 / 4 * 1 شدند( 11 سانتيمتر در 2/5 سانتيمتر ) و از 72 پين براي افزايش پهناي باند و امكان افزايش حافظه تا ميزان 256 مگابايت بدست آمد.

به موازات افزايش سرعت و ظرفيت پهناي باند پردازنده ها، توليدكنندگان از استاندارد جديد ديگري با نام(dual in-line memory module)DIMMاستفاده كردند.اين نوع بردهاي حافظه  داراي 168 پين و ابعاد 1 * 5/4 اينچ ( تقريبا" 14 سانتيمتر در 2/5 سانتيمتر ) بودند. ظرفيت بردهاي فوق در هر ماژول از هشت تا 128 مگابايت را شامل و مي توان آنها را بصورت تك ( زوج الزامي نيست ) استفاده كرد. اغلب ماژول هاي حافظه با 3/3 ولت كار مي كنند. در سيستم هاي مكينتاش از 5 ولت استفاده مي نمايند. يك استاندارد جديد ديگر با نام(Rambus in-line memory module )RIMM  از نظر اندازه و پين باDIMMقابل مقايسه است ولي بردهاي فوق ، از يك نوع خاص گذرگاه  داده حافظه براي افزايش سرعت استفاده مي نمايند.

اغلب بردهاي حافظه در كامپيوترهاي كيفي از ماژول هاي حافظه كاملا" اختصاصي  استفاده مي نمايند ولي برخي از توليدكنندگان حافظه از استانداردديگري با نام(small outline dual in-line memory module  ) ياSODIMMاستفاده مي نمايند. بردهاي حافظهSODIMMداراي ابعاد 1* 2 اينچ ( 5 سانتيمنتر در 5 /2 سانتيمنتر ) بوده و از 144 پين استفاده مي نمايند. ظرفيت اين نوع بردها ي حافظه در هر ماژول از 16 مگابايت تا 256 مگابايت مي تواند باشد.

بررسي خطاء:

اكثر حافظه هائي كه امروزه در كامپيوتر استفاده مي گردند داراي ضريب اعتماد  بالائي مي باشند.در اكثر سيستم ها  ،" كنترل كننده حافظه " درزمان روشن كردن سيستم عمليات بررسي صحت عملكرد حافظه را انجام مي دهد. تراشه هاي حافظه با استفاده از روشي با نامParity، عمليات بررسي خطاء را انجام مي دهند. تراشه هايParityداراي يك بيت اضافه براي هشت بيت داده مي باشند.روشي كهParity  بر اساس آن كار مي كند بسيار ساده است . در ابتداParityزوج  بررسي مي گردد. زمانيكه هشت بيت ( يك بايت) داده ئي را دريافت مي دارند، تراشه تعداد يك هاي موجود در آن را محاسبه  مي نمايد. در صورتيكه تعداد يك هاي موجود فرد باشد مقدار بيتParityيك خواهد شد. در صورتيكه تعداد يك هاي موجود زوج باشد مقدار بيتparityصفر خواهد شد. زمانيكه داده از بيت هاي مورد نظر خوانده مي شود ، مجددا" تعداد يك هاي موجود محاسبه و با بيتparityمقايسه مي گردد. درصورتيكه مجموع فرد و بيتParityمقدار يك باشد داده مورد نظر درست بوده و براي پردازنده ارسال مي گردد. اما در صورتيكه مجموع فرد بوده و بيتparityصفر باشد تراشه متوجه بروز يك خطاء در بيت ها شده و داده مورد نظر كنار گذاشته مي شود.parityفرد نيز به همين روش كار مي كند در روش فوق زماني بيت parityيك خواهد شد كه تعداد يك هاي موجود در بايت زوج  باشد.

مسئله مهم در رابطه باParityعدم تصحيح خطاء  پس  از تشخيص است . در صورتيكه يك بايت از داده ها با بيتParityخود مطابقت ننمايد داده دور انداخته  شده  سيستم مجددا" سعي  خود را انجام خواهد داد. كامپيوترها نيازمند يك سطح بالاتربراي برخورد با خطاء مي باشند. برخي از سيستم ها از روشي با نام  بهerror correction code)ECC) استفاده مي نمايند. در روش فوق از  بيت هاي اضافه براي كنترل داده در هر يك از بايت ها استفاده مي گردد. اختلاف روش فوق با روشParityدر اين است كه از چندين بيت براي بررسي خطاء استفاده مي گردد. ( تعداد بيت هاي استفاده شده بستگي به پهناي گذرگاه دارد ) حافظه هاي مبتني بر روش فوق با استفاده از الگوريتم مورد نظر نه تنها قادر به تشخيص خطا بوده بلكه امكان تصحيح خطاهاي بوجود آمده  نيز فراهم مي گردد.ECCهمچنين قادر به تشخيص  خطاها در مواردي است كه   يك يا چندين بيت در يك بايت  با مشكل مواجه گردند .ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 30 آبان ماه، 1392 توسط zahra  پرینت

مرتبط باموضوع :

 سيستم عامل - OS  [ سه شنبه، 5 آذر ماه، 1392 ] 2488 مشاهده
 7 نكته طلايي در خريد سخت افزار  [ سه شنبه، 5 آذر ماه، 1392 ] 1014 مشاهده
 آشنائی با مفهوم روتينگ  [ چهارشنبه، 29 آبان ماه، 1392 ] 2013 مشاهده
 سایت دانلود رایگان راه اندازی شد  [ چهارشنبه، 16 مرداد ماه، 1392 ] 2982 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب