استارت منوی زیبا برای ویندوز8 و البته  ویندوز 7

اگر کاربر ویندوز ۸ هستید و یا ویندوز 8 را امتحانی نصب کرده باشید ، مسلما در برخودر اول با استارت منوی جدید این ویندوز رو به رو شده اید و حتی احتمال اینکه کمی دچار سردرگمی شده باشید هم بعید نیست ، مخصوصا برای پیدا کردن برنامه های خود.

 
 
و حتی اگر کاربر ویندوز ۷ هم باشید ، شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، شما نیز میتوانید ، بدون اینکه ویندوز خود را تعویض کنید قدری از تجربه های شیرین ویندوز ۸ و منوی بسیار زیبا ، شکیل و جدید آن را تجربه کنید و در هر صورت بد نیست نگاهی به ابزار رایگان Start Menu Reviver داشته باشید.
 
 
تصاویر و لینک دانلود در ادامه مطلب ...


به بازار آمدن و پرده برداری از ویندوز 8 ( در چندین ماه گذشته از همین سایت یک مقاله کامل همزمان با پرده برداری از این محصول میکروسافت در اختیار شما قرار گرفت و در پایین همین صفحه عکسهایی از آن افتتاحیه را میبینید ) و همچنین پس از آنکه برخی از کاربران از ویندوز ۷ به ویندوز۸ نقل مکان کردند ، و کماکن همه کاربران در ابتدای ورد به ویندوز 8 یک شوک را تجربه کرده اند و با اولین موضوع که رو برو شدند ، فضای جدید استارت ویندوز 8 بود و تمامی کاربران منجمله خود ما نیز متوجه آن شدیم ، که  تفاوتهای بسیاری در ویندوز 8 رخ داده است و و همه بر این باور بودیم که این محصول بیشتر برای تبلت و کلا سیستم های تاچ طراحی شده است .

البته اینگونه القاء می نمود ، همچنین تغییر اساسی در Start Menu ویندوز 8 بود که باعث سردرگمی فراوانی برای کاربران در بدو ورود به شمار میرفت و شاید چند دقیقه اول بلاشک همه کاربران تا چند دقیقه مبهوت این شاهکار میکروسافت بوده اند . تغییرات اساسی که میکروسافت در منوی اصلی ویندوز  ۸ به وجود آورده بود ، هرچند بسیار خلاقانه به نظر میرسید اما یک دردسر اساسی برای اکثر کاربران به وجود آورده بود تا جایی که خود میکروسافت به این فکر افتاد مبادا کاربران و مشتریانش را از دست بدهد و بلافاصله یعنی در کمتر از دو ماه ویندوز 8.1 را به بازار روانه کرد و در آن استارت منو را به ویندوز 8 برگرداند و نام ویندوز 8.1 را برآن گمارد .

اساسا ، یکی از ویژگیهای منحصر به  فرد میکروسافت این است که همیشه  کارهای خلاقانه خود را یا نیمه تمام رها کند و یا به قدری مشکل و عجیب ساختار آن را به وجود آورد که برای بسیاری از کاربران خود معادله های چند مجهولی به وجود آورد و همچنین هستند شرکتهایی که از این فرصت کمال استفاده را برده بر سر بهبود و یا تکمیل آن نقص به رقابت بپردازند چرا که نام شرکتهای خود را هرچند بیشتر در این بازار مشهور کنند.

این دقیقا همان اتفاقی است که برای Start Menu ویندوز ۸ نیز رخ داده و دردسرهای آن از جمله " یافتن برنامه ها و یا ترک عادت گذشته کاربران خود به شمار میرود "( همچون دفعات قبل در محصولات میکروسافت که در گذشته تجربه نموده ایم ، داس به ویندوز 3 و 3.1 ، ویندوز 3.1 به 95 ، 95 به 98 و یا 2000 ، لانگهور ، ویستا و و و ... ، و البته این تغییر همچون تغییرات گذشته نبوده بلکه شوک ناگهانی به تمامی کابران خود بوده ، وحتی این موضوع در مورد سرورهای میکروسافت نیز به چشم میخورد ) ، تمامی اینها منجر به آن شده است که بسیاری از کاربران به زودی دلشان برای منوی قبلی ویندوز خود ، که از زمان سیستم عامل 95 تا کنون به آن عادت نموده و به نوعی وابسته شده بودند ، تنگ گشته و بسیاری دوباره عقب گرد کرده و به ویندوز 7 بازگردند و یا اینکه در صدد راه کاری دیگر برای کم کردن مشکلاتشان در این نسخه میکروسافت باشند .

گرچه میکروسافت همانگونه که قبلا نیز یاد آور شدیم در کمتر از 2 ماه استارت منو را به ویندوز 8 بازگردادند ، اما در همین زمان کوتاه بسیاری از کاربران میکروسافت حد اقل تا چند ماه آینده به ویندوز 8 خوش بین نیستند و از این نسخه استفاده نمیکنند مگر با تبلیغات وسیع میکروسافت  و از سویی شرکتهایی از این فرصت استفاده نموده و با طراحی یک منوی جدید و ویژه گیهای تازه ویندوز 8 منجر به آن شده است که تلاش نمایند تا کاربران را به این محصول و شاهکار میکروسافت ترقیب نموده و بسیاری از کاربران ویندوز را علاقمند به داشتن یک منوی اینچنینی ( مانند ویندوز 8 ) در ویندوز7 و یا حتی به صورت استارت گذشته ویندوز ها برای ویندوز 8 خود داشته باشند ! البته تمامی هدف آنها فقط رونق بخشیدن به نام و کاسب و کار خود در این بازار هستند ، چرا که کاربران میکروسافت بسیارند و با یک محصول آنها هرچند کوچک کافیست تا نام آن شرکتها را در کنار شرکتی بزرگ همچون Microsoft قرار داده و بر سر زبانها جاری شود ، از این رو ، شرکتهایی همچون Reviver Soft میتوانند از این آب گل آلود ماهی خود را صید کنند ، همچنین با کمترین هزینه این شرکتها بیشترین استفاده را از محصول میکروسافت می برند ، به قولی تمامی زحمات به دوش میکروسافت و برنامه نویسان آن است و از سویی تمامی منفعت ، تبلیغ و همچنین شهره شدن نسیب شرکتهایی کوچکی میشود که با کمترین زحمت در کنار نام بزرگ میکروسافت مشهور می شوند ، و چون این محصول را رایگان نیز روانه بازار میکنند ، همه علاقه مند میشوند برای یک بار هم که شده به این سایت و یا شرکت سری بزنندو ببینند آیا محصولی دیگر در آنجا یافت میشود که گره گشای کار آنان باشد یا خیر .

 

خوب و اما خبر خوب اینجا است که از این پس کاربران ویندوز ۸ استارت دار خواهند شد ( گرچه در نسخه 8.1 استارت خود میکرو سافت وجود دارد ) و همچنین کاربران ویندوز سون نیز میتوانند این استارت را بر روی ویندوز خود نصب نموده و قبل از مهاجرت به ویندوز 8 از بعضی امکانات و ویژگی های آن ویندوز استفاده نمایند ، اکنون این منوی بسیار زیبا بر روی تمامی  ویندوزهای 7 و 8 فارق از نوع محصول آن ، قابل استفاده است و همچنین با نصب این منو از ویژگیهای خوب Start Menu ویندوز ۸ و نمای آشنای ویندوز های قبلی و البته بهبود یافته را یکجا میتوانید داشته باشید و از زیبایی آن لذت ببرید .

با ابزار رایگانی که Reviver Soft با عنوان Start Menu Reviver طراحی کرده است از این پس در نسخه های ویندوز 8 و یا 7 ویندوز شما یک استارت منوی شکیل خواهد داشت و البته این ابزار بر روی صفحه های لمسی ( تاچ ) نیز ، ۱۰۰ درصد قابل استفاده است و تمامی تلبتها و آل این وان ها Allinone را نیز ساپورت میکند . به نوعی این استارت منو تلفیقی از ( زیبایی موزائیکی استارت منوی Metro Style ویندوز 8  ) و آنچه که پیش از این به عنوان استارت منوی کلاسیک ویندوز میشناختید می باشد ، علاوه بر همه اینها ( زیبایی منو ، منوی خصوصی خود ، خارج شدن از حالت خشک و سرد و بیروح گذشته و ... غیره ) ، میتوانید ابزارهایی را که این منو در اختیار شما قرار میدهد با نوع کاربرد و خلاقیت خود ادغام نموده و یک ابزار بسیار عالی و سریع برای خود بساید ( مثلا در گذشته برای یک کار خاص نیاز به چند کلیک بوده و یا دستورات متعددی بایستی انجام میشد تا یک کار ، یک منو و یا یک نرم افزار اجرا گردد اما اکنون میتوانید در این منو طوری برنامه ها و یا ابزارهای خود را قرار دهید تا با یک کلیک ساده  کارهای متعدد شما به راحتی فقط یک کلیک انجام پذیرد و یا به عبارتی میتوانید آن منویی که نیاز دارید را بسازید ، نه آن منویی که از طرف شرکت سازنده به شما تحمیل می شده ، البته در گذشته نیز تغییراتی در منو قابل اجرا بود اما با این انعطاف پذیری ) همچنین ابزارهای بسیاری در اختیار شما قرار گرفته است که ، راحت تر ، سریع تر و همچنین ایمن تر و بدون خطا کارهای گذشته خود را انجام دهید .

البته سازنده می توانست بسیار بهتر کارکند و یا به عبارتی می توانست قسمت های بیشتری را بری خصوصی سازی این منو و یا تنظیمات آن قرار دهد اما از طرفی چون از بازار رقاقابت نبایستی عقب بیافتد ، او نیز همانند میکروسافت با عجله محصول خود را روانه بازار نموده است ، به هر حال خشک اول چون نهد معمار کج ، تا ثریا میرود دیوار کج . و زمانی که شرکت میکرو سافت با آنهمه عظمت و برنامه نویسان خبره و وقت بساری که داشت تا زمان پرده برداری این محصول ، وقتی با این عجله محصول خود را رونمایی کنید ، از شرکتهای خرد و کوچک انتظار بیشتری نیست . البته از حق اگر نگذریم  بهتر است بگوییم این ورژن ویندوز یک ایده ناب و یا خلق نسل جدید ویندوز به شمار می رود چون بسیاری از دستورات گذشته و یا سطح دسترسی گروه ها ، نرم افزار ها و حتی پسوند فایلها در این نسخه میکروسافت تغییر نموده است و به عبارتی هکرها بایستی دانش خود را ارتقا داده و از این پس بیشتر به دنبال بک دور ها بگردند تا حفره های امنیتی ، چرا که از این پس نیمی از سیستم عامل همچون گذشته خواهد بود و نیم دیگر آن همچون سیستم عامل بادا ، جاوا ، سیمبین و حتی نوعی برنامه نویسی جدید در آن به کار رفته است .

 با اینکه بسیاری از برنامه های رایگان ( شرکتهای رقیب Reviver Soft ) در صدد برگرداندن استارت منو به ویندوز ۸ بوده اند و تمامی طراحی ، برنامه نویسی و وقت خود را بر این اساس هزینه کرده اند اما ، شرکت Reviver Soft این ابزار را برای آوردن ویندوز ۸ به استارت منوی کاربران طراحی کرده است و این خود نیز یک خلاقیت است . چرا که خاصیت استارت ویندوز به قوت خود پابرجا است و فقط جایگاه آن تغییر کرده است ، ضمنا این ابزار کاربردهای اساسی دارد ، ضمن زیبایی خود ویژگیهای منحصر به فرد ویندوز 8 را نیز به همراه خود دارد . به عبارتی این استارت منو ، نمای موزاییکی را در کنار قسمت جدا گانه دیگری قرار داده است : موزاییک هایی برای دسترسی سریع به برنامه ها و لینکهای پر استفاده ( همچون استارت ویندوز 8 ) و قسمت دوم برای دسترسی به کلیه برنامه ها و پارامترهای سیستم همچون نسخه های گذشته ویندوز و همچنین در حالت های خصوصی حتی بیشتر لب توجه خواهد نمود . نکته جالب آنکه به شکل پیش فرض قسمت دوم  قابل رویت نیست و به محض اینکه ماوس را روی لبه سمت راست استارت منو قرار دهید این قسمت را خواهید دید ، البته در قسمت تنظیمات شما میتوانید قسمت دوم را خاموش و یا به صورت ثابت روشن نگاه دارید تا منو طبق سلیقه خودتان تظیم گردد .

 

همچنین اگر توجه کنید ، در قسمت سمت چپ این منو، ابزارهایی تنظیم  استارت منو، دسترسی سریع به شبکه، جستجو در سیستم و رسیدگی به برنامه ها و پنجره های باز شده از طریق گزینه Tasks وجود دارد . عملکرد گزینه Task در این ابزار جالب است و مشابه فشردن کلید ویندوز + Tab بر روی کیبورد عمل میکند:

 

و اما چگونگی تنظیم و شخصی سازی منو ، اگر کمی با دقت به این منو نگاه کنید تنظیمات آن بسیار ساده است و خود نرم افزار در اولین اجرا چگونگی کار با آن را توضیح میدهد. کافی است که در هر کدام از موزائیک ها برنامه و یا لینکی که لازم دارید را کشیده و رها کنید، و یا برای جا به جا کردن آنها نیز به همین طریق عمل کنید . در تنظیمات مربوط به این ابزار گزینه هایی برای تغییر چگونگی نمایش استارت منو، تغییر عملکرد خودکار برای باز کردن منوی دوم و تغییر شمای کلی منو وجود دارد که البته تنظیمات پیچیده ای نیست و شاید طراح این ابزار میتوانست گزینه های بیشتری را برای شخصی سازی ابزار مورد استفاده قرار دهد . در مجموع این ابزار رایگان بسیار جالب توجه است و همانطور که ذکر شد، دردسر های کاربران ویندوز ۸ را در خصوص منوی جدید این ویندوز بر طرف کرده و کاربران ویندوز ۷ را تا حدی وارد دنیای ویندوز ۸ میکند.

 

به دلیل از بین رفتن اطلاعات ماهای گذشته به دلیل سهل انگاری دیتاسنتر متاسفانه به آرشیو کامل گشذه دسترسی نداریم ، از این رو تعدادی از عکسهای آن زمان برا برای شما به نمایش میکذاریم

عکسهای افتتاحیه و رونمایی از ویندوز 8

 

توضیح کوتاه :

بعد از اکسترک کردن فایل اصلی StartMenuReviverSetup.exe را اجرا کنید و طبق دستورالعمل نصب ، نرم افزار را نصب کنید ، این نرم افزار نیاز .

down دانلود اینترنت اکسپلورر Internet Explorer Finalجهت دانلود استارت ویندوز 8  روی این گزینه کلیک کنید دانلود رایگان ایران و یا اینجا کلیک کنید

فرمتفرمت فایل : zip

حجمحجم : 5.26 مگا بایت

فرمت پسورد : www.dlfreeir.com

نرم افزار Winrar دانلود نرم افزار Winrar همراه با کرک

نرم افزار Winzipدانلود نرم افزار Winzip به همراه سریال

 

تهیه ، تدوین ، ترجمه : دانلود رایگان ایران

جمعه : 17 آبان ماه

تهیه کننده : مهدی مشفق

عکسها : آرشیو دانلود رایگان ایران ، سایت میکرو سافت ، پایگاه خبری CNN

فرمت منبع : دانلود رایگان ایران

 

توسط : Moshfegh
دوشنبه، 20 آبان ماه، 1392
بازدید : 35913
نظرات :

مرتبط باموضوع :

 ترفندهایی در ویندوز و رجیستری(بخش اول)  [ دوشنبه، 11 آذر ماه، 1392 ] 2394 مشاهده
 سنترينو چيست  [ سه شنبه، 28 آبان ماه، 1392 ] 1806 مشاهده
 USB  [ سه شنبه، 28 آبان ماه، 1392 ] 1978 مشاهده
 Recovery Console  [ سه شنبه، 10 دي ماه، 1392 ] 6925 مشاهده
 11 ترفند پیرامون تب‏ها در فایرفاکس  [ يكشنبه، 3 آذر ماه، 1392 ] 1320 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب